فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از برنامه‌ریزی برای حمایت از سربازان ورزشکار خبر داد.

 

سردار سید مهدی فرحی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به فعالیت‌های قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان اظهارکرد: قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح در راستای وظایف ذاتی خود که ارتقای مهارت آموزی در کشور و خوشایندسازی سربازی است، اقدامات مختلفی را در دستورکار خود قرار داده و در همین راستا نیز جلسات و تفاهم‌نامه‌های زیادی را با سازمان‌ها و نهادهای دیگر داشته است.

 

وی ادامه داد:‌ در همین راستا نیز اخیرا در جلسه‌ای تاکید شد که آموزش مهارت ورزشی در نیروهای مسلح  باید توسعه یابد و در همین راستا نیز می‌توان از توان و مهارت سربازان بهره‌گرفت تا دوران سربازی برای سربازان ورزشکار با یکسری مشوق‌ها و فرصت‌ها همراه شود.

 

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با اشاره به جلسه‌ای مشترک با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: در این جلسه تاکید شد که در حوزه جوانان با تلاش جناب آقای تندگویان پیشرفت خوبی حاصل شده و لازم است که تعاملات در حوزه ورزش نیز با این وزارتخانه افزایش داشته باشد.

 

فرهی ادامه داد:‌ سالانه تعداد قابل توجهی قهرمان ورزشی برای گذراندن دوران خدمت سربازی وارد نیروهای مسلح می‌شوند که تعدادی از این افراد مدرکی ندارند، در حالی که می‌توان همین افراد را شناسایی کرد و با برگزاری آزمون‌های تخصصی که با همراهی وزارت ورزش و جوانان برگزار خواهد شد، به آنها مدرک داد. به عنوان مثال در بعضی از رشته‌ها نظیر راپل، قایقرانی، شنا، ناجی غریق و… در نیروهای مسلح آموزش‌های حرفه‌ای داده می‌شود که می‌توان از این ظرفیت‌ها نیز استفاده کرد. علاوه بر اینکه چنین رشته‌های ورزشی دارای بازارکار خوبی هم هستند که سربازان ورزشکار با داشتن مدرک می‌توانند پس از پایان خدمت در آن فعالیت کنند.

 

وی  با اشاره به فارغ‌التحصیلان رشته‌های تربیت‌بدنی در دانشگاه‌ها نیز گفت: هر ساله تعداد قابل توجهی فارغ‌التحصیلان رشته ورزشی وارد نیروهای مسلح می‌شوند که همین افراد را می‌توان در قالب مهارت‌آموزی ساماندهی کرد. همچنین در این جلسه تاکید شد به ورزش‌های رزمی، شنا، ناجی غریق، بدنسازی و… توجه ویژه شود. 

 

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح ابراز امیدواری کرد که به زودی بتوان در قالب تفاهم‌نامه‌ای مشترک با وزارت ورزش و جوانان به نتایج خوبی در این زمینه دست پیدا کرد.

کاهش طول دوره آموزش نظامی برای سربازان اعزامی اردیبهشت

سردار تقی مهری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آغاز اعزام مشمولان سربازی به مراکز آموزش در هفته اول اردیبهشت ماه گفت:‌ همانطور که می‌دانید به دنبال شیوع کرونا و نیز تصمیمی که از قبل برای تغییر در شیوه اعزام به خدمت سربازان درنیمه نخست سال ۹۹ اتخاذ شده بود، اعزام مشمولان سربازی به هفته اول اردیبهشت ماه موکول شد و به جز مشمولان گروه پزشکی و پیراپزشکی که در ششم فروردین ماه فراخوان اعزامشان صادر شده و به خدمت اعزام شدند، دیگر در سال ۹۹ هیچ اعزامی به دوره آموزشی نداشتیم و اولین دوره اعزام‌ها از هفته اول اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.

فراخوان مشمولان متولد سال ۱۳۸۱ برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی

به گزارش خبرگزاری همسونیوز به نقل از وظیفه عمومی ناجا، سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کلیه مشمولان غایب و غیر غایب متولد سال‌های ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۱ می‌بایست مطابق قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

فراخوان و اعزام مشمولان رشته‌های گروه پزشکی و پیراپزشکی

به گزارش سایت نظام وظیفه، سردار تقی مهری در تشریح این خبر اظهار کرد: کلیه مشمولان فارغ التحصیل دانشگاهی رشته‌های گروه پزشکی و پیراپزشکی که برگ آماده به خدمت به تاریخ یکم اردیبهشت ماه سال ۹۹ را دریافت کرده بودند، می‌بایست در تاریخ ۶ فروردین ماه سال ۹۹ خود را معرفی کنند و بدون سپری کردن دوره آموزش مقدمات نظامی در مراکز آموزش، در بدو خدمت به مراکز بهداشتی و درمانی نیروهای مسلح اعزام و به کارگیری شوند

کدام مشمولان معاف از رزم در اردیبهشت به سربازی اعزام نمی‌شوند؟

سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد که تاخیر در اعزام به خدمت مشمولان معاف از رزم صرفا شامل مبتلایان به بیماری های مزمن آسمی، قلبی و عروقی، خونی، گوارشی و عفونی است.