ایسنا/بوشهر معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: فرایند نقل و انتقال فرهنگیان واجد شرایط استان از اول اردیبهشت ۱۳۹۹ آغاز گردیده است.

غلامرضا دانش فر صبح امروز در نشست مربوط به این موضوع با بیان چگونگی جزئیات نقل و انتقال فرهنگیان اظهار کرد: فرایند نقل و انتقال فرهنگیان واجد شرایط استان در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به صورت سیستمی در بازه زمانی اول اردیبشهت ۱۳۹۹ تا پانزده خرداد ۱۳۹۹ است.

وی با برشمردن مهمترین شرایط هر فرهنگی متقاضی نقل و انتقال درون استانی و برون استانی گفت: دارا بودن حداقل ۲ سال سابقه اشتغال تمام وقت در آموزش و پرورش تا پایان شهریور ۱۳۹۹، نداشتن تعهد خاص در محل کنونی اشتغال و اعلام عدم نیاز منطقه مبدأ و نیازمندی منطقه مقصد از جمله شرایط مهمی است که متقاضیان انتقالی باید دارا باشند.

معاون آموزش و پرورش استان بوشهر تاکید کرد: مدت زمان خدمت به صورت حق التدریس، زمان خدمت سربازی، سابقه کار در ادارت خارج از آموزش و پرورش، نهضت سوادآموزی و ایام تحصیل در مراکز تربیت معلم و تربیت دبیر و دانشگاه برای انتقال جزء سابقه خدمت ۲ ساله به حساب نمی آید.

دانش فر با بیان اینکه متقاضیان انتقال باید قبل از ثبت درخواست انتقال خود، کلیه جوانب امر را به دقت بسنجند، تصریح کرد: پذیرش انصراف از انتقال برون استانی بعد از اعلام نتایج به هیچ وجه مجاز نیست؛ به جز در موارد خیلی ضروری که کمیسیون نقل و انتقال اداره کل آموزش و پرورش استان های مبدأ و مقصد تا قبل از شروع سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تشخیص دهند.

این مسئول تغییر مقصد پس از تایید انتقال را غیرممکن دانست و عنوان کرد: عدم مراجعه افراد انتقال یافته به مناطق تعیین شده پس از اعلام نتیجه، غیبت تلقی می گردد.

وی در مورد شرایط انتقال مدیران و معاونین واحدهای آموزشی و پرورشی و نیروهای اداری متقاضی انتقال آموزشی عنوان کرد: نیروهای اداری، مدیران و معاونین باید در رشته تدریس اصلی خود اقدام به ثبت درخواست انتقال نمایند.

دانش فر موارد استثناهای انتقال برون استانی آموزش و پرورش را همسر جانبازان در صورت تغییر محل اشتغال جانباز با ارائه تاییدیه از مراجعه ذیصلاح و زوج های فرهنگی به محل خدمت همسر با حداقل ۳ سال خدمت دانست.

معاون آموزش و پرورش بوشهر خاطرنشان کرد: مجموع نیروهای انتقالی سال تحصیلی گذشته بیش از ۶۴۲ نفر بوده است که از این تعداد ۳۰۳ نفر درون استانی، تعداد ۱۷۵ نفر به استان وارد شده و تعداد ۱۶۴ نفر از استان بوشهر به استان های دیگر انتقال یافته اند. 

کاهش طول دوره آموزش نظامی برای سربازان اعزامی اردیبهشت

سردار تقی مهری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آغاز اعزام مشمولان سربازی به مراکز آموزش در هفته اول اردیبهشت ماه گفت:‌ همانطور که می‌دانید به دنبال شیوع کرونا و نیز تصمیمی که از قبل برای تغییر در شیوه اعزام به خدمت سربازان درنیمه نخست سال ۹۹ اتخاذ شده بود، اعزام مشمولان سربازی به هفته اول اردیبهشت ماه موکول شد و به جز مشمولان گروه پزشکی و پیراپزشکی که در ششم فروردین ماه فراخوان اعزامشان صادر شده و به خدمت اعزام شدند، دیگر در سال ۹۹ هیچ اعزامی به دوره آموزشی نداشتیم و اولین دوره اعزام‌ها از هفته اول اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.

فراخوان مشمولان متولد سال ۱۳۸۱ برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی

به گزارش خبرگزاری همسونیوز به نقل از وظیفه عمومی ناجا، سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کلیه مشمولان غایب و غیر غایب متولد سال‌های ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۱ می‌بایست مطابق قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

فراخوان و اعزام مشمولان رشته‌های گروه پزشکی و پیراپزشکی

به گزارش سایت نظام وظیفه، سردار تقی مهری در تشریح این خبر اظهار کرد: کلیه مشمولان فارغ التحصیل دانشگاهی رشته‌های گروه پزشکی و پیراپزشکی که برگ آماده به خدمت به تاریخ یکم اردیبهشت ماه سال ۹۹ را دریافت کرده بودند، می‌بایست در تاریخ ۶ فروردین ماه سال ۹۹ خود را معرفی کنند و بدون سپری کردن دوره آموزش مقدمات نظامی در مراکز آموزش، در بدو خدمت به مراکز بهداشتی و درمانی نیروهای مسلح اعزام و به کارگیری شوند

کدام مشمولان معاف از رزم در اردیبهشت به سربازی اعزام نمی‌شوند؟

سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد که تاخیر در اعزام به خدمت مشمولان معاف از رزم صرفا شامل مبتلایان به بیماری های مزمن آسمی، قلبی و عروقی، خونی، گوارشی و عفونی است.